Latvieši Pekinā - veiksmes un neveiksmes

Kārlis Ķilkuts, 26.08.2008., 11:22

Ķīnas galvaspilsētā Pekinā šogad no 8. - 24. augustam norisinājās četrgades lielākais sporta pasākums - olimspiskās spēles.

Latvijas delegācija sastāvēja no 50 sportistiem, un kopumā tika sasniegti arī ievērības cienīgi panākumi.

Sāksim ar šīs olimpiādes veiksminiekiem.

10. veiksmīgākais starts manā skatījumā pieder Andrejam Dūdam, kurš 200m kompleksajā peldējumā izcīnīja 39. vietu. Jāpiebilst, ka šīs viņam bija pirmās olimpiskās spēles.

9.. vietā ierindoju mūsu riteņbraucēju Gati Smukuli,  kurš savās pirmajās olimpiskajās spēlēs grupas braucienā necilvēcīgos laikapstākļos uzrādīja 68. labāko laiku. Jāpiebilst, ka pirms pēdējā kontrolatzīmes mūsu sportists vēl bija starp līderiem.

Kā 8. veiksmīgāko mūsu pārstāvi liku Aigu Grabusti, kura pārstāvēja septiņcīņu. Viņai ir tikai 20 gadi, un arī olimpiskajās spēlēs piedalījās pirmo reizi, un ar 6050 punktiem izcīnot 20. vietu, kas viņai vērtējams kā augsts sasniegums. Kā viņa pati kādā no intervijām izteicās: "Londonas gads būs mans gads!".

7. veiksmīgākais olimpietis manā skatījumā šajās spēlēs bija peldētājs Romāns Miloslavskis, kurš 100m brīvā peldējuma sacensībās izcīnīja 49. vietu, labojot savu personīgo un Latvijas rekordu - 50.40 sekundes, un tas, kā nebūt ne peldēšanas lievalstij, vērtējams kā veiksmīgs starts.

6. vietā šoreiz mūsu vienīgā sieviešu kārtas šķēpmešanas pārstāve Sinta Ozoliņa, kura priekšsacīkstēs laboja savu personīgo un valsts rekordu, šķēpu raidot 60.13m tālu, un finālā uzrādot 11. labāko laiku, kas kā olimpiskajai debitantei vērtējams ļoti augsts sasniegums, un ar gaišām cerībām liek gaidīt nākamās olimpiskās spēles, kas 2012 gadā norsināsies Londonā.

5. tiek ierindota mūsu sieviešu basketbola izlase. Mūsu basketbolistēm A grupā pretī stājās Austrālijas, Brazīlijas, Krievijas, Baltkrievijas un Korejas izlases. Pirmajā spēlē tikai ar pieciem punktiem tika atzīts pārākums pret pašreizējām Eiropas čempionēm Krievijas izlasi, un ar pozitīvām domām tika gaidīta nākamā spēle - pāri darītājām baltkrievietēm, kurām 2007. gada Eiropas čempionātā tika zaudēts spēlē par bronzas medaļām. Spēlē iesākās pozitīvi, bet jau otro spēli pēc kārtas labi tika nosegta pagājušā gada labāka Eiropas spēlētāja un mūsu izlases kapteine Anete Jēkabsone - Žogota, un beigās tika zaudēts ar 22 punktiem... Nākamajā spēlē tika uzveikta Brazīlija, zaudēts Pasaules čempionēm Austrālijai, un pēdējā spēlē par izkļūšanu ārā no grupas ar četriem punktiem tika zaudēts Korejas basketbolistēm. Neskatoties uz to, ka grupu turnīrā tika izcīnīta tikai viena uzvara, 9. vieta, kas ir uzreiz aiz "lielā astotnieka", ir ļoti augsts sasniegums, ņemot vērā to, ka arī mūsu basketbolistēm šīs bija olimpiskās spēles. Ja mūsu izlase būtu uzvarējusi Koreju, grupā tiktu ieņemta 4. vieta, kas nozīmē, ka būtu jāspēlē ar ASV izlasi...

4. vietā manā skatījumā ierindojami mūsu airētāji, kuri smailīšu divnieku 1000m sacensības iekļuva finālā, un izcīnīja 8. vietu. Arī šie sportisti olimpiādē piedalījās pirmo reizi.

Pirmo trijnieku sāk mūsu pludmales volejbolisti, kas olimpiskajās spēlēs debitēja ar 9. - 16. vietu. B apakšgrupā Mārtiņš Pļaviņš un Aleksandrs Samoilovs izcīnīja pirmo vietu, aiz sevis atstājot argentīniešu pāri Baračetti un Kondi, iepriekšējo olimpisko spēļu bronzas medaļniekus - šveiciešu pāri Hoešeru un Heijeru, un Pasaules čempionus no ASV - Dalhauzeru un Rodžersu, kuri šogad kļuva arī par olimpiskajiem čempioniem. 1/8 fināla spēlē mūsu duetam pretī stājās pāris no Austrijas, un diemžēl tika piedzīvots zaudējums 0:2.

2. veiksmīgākais olipmietis ir Ainārs Kovals, kurš sagādāja vispasaules šķēpmešanas sensāciju, izcīnot sudraba medaļu. Finālā Kovals iekļuva ar 7. labāko rezultātu - 80.15m. Finālā Kovals pārvarēja pirmo barjeru (t.i. pirmajos trijos mēģinājumos astoņi labākie iekļūst pēdējā kārtā, kur cinās par medaļām), raidot šķēpu pāri 80m robežai - 82.63, un tobrīd nodrošināja piekto vietu. Pirms pēdējā metiena Kovalam uzdevums bija saglabāt vietu olimpiskajā sešiniekā, bet iznākums bija fantastisks. Pēdējo metienu Kovals raidīja 86.64m tālu, kas bija viņa mūža labākais rezultāts. Par olimpisko čempionu kļuva Norvēģijas pārstāvis Andreass Torkildsens, kurš laboja olimpisko rekordu - 90.57.

Un pats veiksmīgākais mūsu olimpiādes pārstāvis manā skatījumā bija Māris Štrombergs. Šis 21 gadu jaunais sportists uz Latviju atveda otro olimpisko zeltu pēc neatkarības atgūšanas (pirmo Sidnejas olimpiskajās spēles vingrošanā izcīnīja Igors Vihrovs), startējot disciplīnā, kura olimpiskajās spēlēs tika iekļauta pirmo reizi - BMX. Šogad Štrombergs jau bija izcīnījis Eiropas un Pasaules čemiona titulu, un pilnai laimei pietrūka vienīgi olimpiskā zelta. Kvalifikāciju, 1/4 fināla, un pusfināla braucienus Māris pārvarēja pārliecinoši, kā rezultātā finālā arī startēja no pirmās starta pozīcijas. Mūsu sportists trasi veica 36.190 sekundēs aiz sevis atstājot divus amerikāņus - Maiku Deju un Doniju Robinsonu.

Ne visi var būt veiksmīgi. Sportā diemžēl visi nevar būt uzvarētāji, un kādam ir arī jāzaudē. Izņēmums nav arī mūsu sportisti.
10 neveiksmīgākie starti manā skatījumā latviešu olimpiešiem Pekinā.

10. vietā ir mūsu labākais tenisists Ernests Gulbis, kurš nepārvarēja olimpiskā turnīra pirmo kārtu, divos setos ar 2:6 un 4:6 zaudējot krievu tenisistam Nikolajam Davidenko.

9. neveiksmīgākais starts manā skatījumā bija džudistam Vsevolodam Zeļonijam, kurš savā svara kategorijā līdz 73 kilogramiem piekāpāras pārstāvim no Polijas - Kšištofam Vilkomirskim.

8. vietā ierindojama modernās pieccīņniece Jeļena Rubļevska, kura ar 5268 palika tikai 24. vietā. Jāatgādina, ka pagājušajās olimpiskajās spēlēs, kuras norsinājās Grieķijas galvaspilsēta Atēnās, mūsu sportiste mājās pārveda sudraba godalgu.

7. neveiksmīgākais starts padevies mūsu vieglatlētam Dmitrijam Miļkevičam, kurš savā disciplīnā - 800m skrējienā - kopvērtējumā palika tikai 30. vietā.

Ar 6. pozīciju šajā topā sākās tie latviešu atlēti, uz kuriem tika liktas vislielākās cerības. Kā pirmais uz strīpas iznāk viens no mūsu šī gada stabilākajiem šķēpmetējiem Ēriks Rags, kurš nekvalificējās fināla sacensībām, paliekot vienu vietu aiz tā. Kvalifikācijas sacensības Raga raidītais šķēps labākajā mēģinājumā nepārlidoja pāri 80m atzīme, un beigās līdz finālam pietrūka nieka 37 centimetru.

5. un 4. vietu, kā neveiksmīgākie šī gada olimpieši dala mūsu pārējie divi BMX pārstāvji - Ivo Lakučs un Artūrs Matisons. Ivo Lakučs dēļ kritiena pirmajā 1/4 fināla braucienā nespēla saņemties un netika līdz pusfinālbraucieniem, bet Artūrs Matisons, kuram tika prognozēta vieta fināla, arī dēļ sāncenšu kritieniem nekvalificējās finālsacensībām.

Neskatoties uz to, ka tika izcīnīta godalgota vieta, bet trešajā vietā tiek ierindots mūsu Pasaules un Eiropas čempions svarcelšanā - Viktors Ščerbatihs. Viktora galvenais konkurents - irānietis Hosēns Rezazade, kuram pieder gan olimpiskais, gan pasaules rekords, šajās spēles nestartēja, un tas nozīmēja tikai vienu, ka mūsējais bija galvenais pretendents uz zeltu. Diemžēl tā nenotika, un Viktors Ščerbatihs palika trešais, kas, kā viņš pats arī atzina, pielīdzināma neveiksmei.

Par pirmo un otro vietu ilgi bija jāšķiras, tāpēc arī šiem sportistiem būs dalīta vieta neveiksmīgo startu paša galvgalī - šķēpmetējs Vadims Vasiļevskis, kurš šķēpmešanas sektora palika tikai devītais, neskatoties uz to, ka finālam kvalificējās ar pirmo rezultātu, un barjerskrējēs Staņislavs Olijars, kurš bija viens no pretendentiem uz godalgām. Abiem šiem sportistiem bija likstas ar veselību, attiecīga, Vasiļevskis fināla sacensībās uz starta izgāja saaukstējies, bet Olijaram pirms starta iesildīšanās laikā plīsa kājas muskulis, kas liedza viņam vispār iziet uz starta. Atēnu olimpiādē Vasiļevskis papildināja mūsu sudraba olimpiskās spēles, savā debijas reizē izcīnot sudraba godalgu, bet Staņislavs Olijars izcīnīja vietu uzreiz aiz goda pjedestāla, paliekot ceturtais.


Pekinas Olimpiskās spēles bija jau 29. šāda veida sporta pasākums, un tajā piedalījas aptuveni 10 500 sportisti, kuri 28 dažādos sporta veidos sadalīja 302 medaļu komplektus. Latvijas sportisti mājās pārveda pilnu olimpisko medaļu komplektu, un kopumā šīs spēles mūsu olimpiešiem tika atzītas par veiksmīgām.

4 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
rxx, 26.08.2008. 15:39:31
Komentāra reitings: 2.93

Kvalitatīvs teksts, malacis, Kārli.

veetah, 26.08.2008. 17:50:38
Komentāra reitings: 1.462

Mhm. Man kā cilvēkam, kurš par sportu īpaši neinteresējas bija pat interesanti lasīt. Viegls rakstības stils. :)

rxx, 27.08.2008. 12:21:58
Komentāra reitings: 0

Man gan nebija interesanti lasīt.

edgars, 10.12.2008. 17:11:16 (ip:193.238.221.42)
Komentāra reitings: 0

kursh no Olijara gaidija medalju?? man liekas - gandriz neviens, skaidrs, ka griesti bja pusfinals.

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.





atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Ciao, volevo sapere il tuo prezzo.

MiaSax

Zdravo, htio sam znati vašu cijenu.

DimaSax

ЛАДА деталь: качественные автозапчасти, которые не подведут каталог запчастей ваз <a href=zapchasti-vaz-01.ru>zapchasti-vaz-01.ru</a> .

lada_detal_vlmt


ienāktreģistrēties