Ansamblis Sansara koncertē kopā ar ģitāras meistaru no Kanādas Paskālu Valuā
Rinta Bružēvica, 08.08.2007., 06:19Ceturtdien, 9. augustā Latvijas Koncerti aicina uz koncertu Kamermūzikas lielmeistari Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā pl. 19.00.
Koncertā spēlēs baroka mūzikas ansamblis Sansara, kas izceļas ar senās mūzikas autentisko jeb vēsturisko izpildīšanas manieri. Programmā: Matiasa Georga Monna, Luidži Bokerīni, Fēliksa Mendelszona skaņdarbi.
Ansambļa Sansara nosaukums radies saistībā ar stīgu kvarteta sastāvam komponēto Mārtiņa Viļuma tāda paša nosaukuma opusu. Sākotnēji četrus mūziķus - Raimondu Melderi (vijole), Lāsmu Melderi (vijole), Kasparu Vilnīti (alts) un Ilzi Gruduli (čells) - vienoja mūsdienu mūzikas izpildīšana. Tomēr intuitīvi un estētiski daudz vairāk vilināja senā mūzika ar tās autentisko jeb vēsturisko izpildīšanas manieri. Rezultātā mūziķi devās uz dažādām senās mūzikas Mekām, lai apgūtu autentisko instrumentu un mūzikas izpildīšanas manieri.
Sansara sastāvs ir mainīgs, tas atkarīgs no paredzētās programmas, kā arī nepieciešamā instrumentu sastāva. Filozofija, kas veido sansaras konceptu (mūžīgais dzīves un nāves aplis) attaisno sevi arī četru mūziķu vēlmē ik pa laikam satikties, lai īstenotu savulaik izsapņotās muzikālās idejas.
Šajā koncertā kopā uz skatuves būs Lāsma Meldere, Raimonds Melderis, Kaspars Vilnītis un Ilze Grudule, klāt pieaicinot ģitāras meistaru no Kanādas Paskālu Valuā (Pascal Valois) un altistu Arigo Štrālu.
Koncerta pirmajā daļā skanēs Matiasa Georga Monna Piektais stīgu kvartets un Luidži Bokerīni Ceturtais ģitāras kvintets, saukts Fandango, kur kvartetam Sansara pievienosies Kanādas ģitārists Paskāls Valuā. Monns ir austriešu komponists, kas komponējis dažas simfonijas, instrumentālos koncertus un kamermūziku, kā arī devis zināmu ieguldījumu sonātes formas attīstīšanā. Bokerīni plašākai publikai vislabāk pazīstams ar slaveno menuetu. Koncerta otrajā daļā Sansara satiksies ar altistu Arigo Štrālu un spēlēs daudzu spožu talantu īpašnieka Fēliksa Mendelszona Pirmo stīgu kvintetu, ko ģeniālais baņķiera dēls radīja septiņpadsmit gadu vecumā īsi pirms radošā brieduma sasniegšanas un vienlaicīgi ar mūziku izrādei Sapnis vasaras naktī.
Lāsma Meldere mācījusies Amsterdamas konservatorijā, savulaik spēlējusi orķestrī Kremerata Baltica un Eiropas Savienības baroka orķestrī, patlaban regulāri spēlē dažādos baroka mūzikas projektos Baltijā un Skandināvijā.
Raimonds Melderis mācījies Amsterdamas konservatorijā un Briseles konservatorijā, spēlējis Eiropas Savienības baroka orķestrī, patlaban Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis, regulārs senās mūzikas projektu dalībnieks Baltijā un Skandināvijā, tango mūzikas ansambļa Tango sin quinto dalībnieks, kā arī jaunās mūzikas festivāla Arēna izpilddirektors.
Ilze Grudule pēc maģistra grāda iegūšanas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) pievērsusies senās mūzikas studijām Senās mūzikas centrā Ženēvā un Schola Cantorum Basiliensis pie Kristofa Kuena (Coin). Dibinājusi grupu Kesselberg-Ensemble (Bāzele). Vadījusi meistarklases Kolumbijas Nacionālajā universitātē Bogotā un Mūzikas akadēmijā Kijevā, veikusi ierakstus Deutschlandfunk, kā arī Chandos Records un Symphonia. Pašlaik dzīvo Bāzelē, regulāri uzstājas ar grupām Capriccio Basel un Epoca Barocca (Ķelne).
Kaspars Vilnītis mācījies JVLMA, Velsas Mūzikas un drāmas koledžā un Gildholas Mūzikas un drāmas skolā (Lielbritānija).
Arigo Štrāls mācījies JVLMA pie profesora Bernharda Tiltiņa, kopš 1981. gada Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mūziķis, kopš 1995. gada - LNSO altu grupas koncertmeistars. Kopš dibināšanas spēlējis orķestrī Rīgas kamermūziķi. JVLMA docents.
Paskāls Valuā mācījies romantiskās ģitāras spēli Bāzeles Schola Cantorum pie Hopkinsona Smita, kā arī studējis muzikoloģiju Lavala Universitātē Kanādā. Patlaban ar Kanādas Mākslas padomes stipendijas atbalstu Paskāls Valuā gatavo diplomdarbu par ģitārspēles aktivitātēm Parīzē laikā no 1750. līdz 1830. gadam. Viņš sadarbojas arī ar Versaļas Baroka mūzikas centru, kur strādā pie franču ģitārspēles mācību grāmatu un traktātu kataloga, kā arī veido 19. gadsimta sākuma franču komponistu ģitārskaņdarbu krājumu.
osnashcheniye_multimediynym_oborudovaniyem_nwKa
Интеграция мультимедийных систем: ваш путь к продуктивности интеграция мультимедийных элементов <a href=integratsiya-multimediynykh-sistem1.ru>integratsiya-multimediynykh-sistem1.ru</a> .integratsiya_multimediynykh_sistem_seen
A handwritten book is a bookCarpetuyf