Hardcore punk vēsture
Deniss Fedotovs (deni2s), 29.06.2005., 19:11Šī raksta mērķis ir apgaismot lasītāju, par to, kas tad īsti ir hardcore un kā tas ir veidojies, jo diemžēl lielākajai daļai cilvēku šis vārds asociējas tikai ar pornogrāfiju. Šajā rakstā īsumā tiek pastāstīts, kā veidojās hardcore kustības vēsture, kas mainīja un izglāba neskaitāmu cilvēku dzīves, pārsteidzošā kārtā bieži vien paliekot neievērota.
"Hardcore" ir saīsinājums no "hardcore punk" un tas apzīmē mūzikas stilu, kas radies no pirmā pankmūzikas viļņa vēlajos septiņdesmitajos gados. Kaut arī oriģinālās pankgrupas (The Clash, Sex Pistols, Ramones u.c.) radīja bez šaubām interesantu un spēcīgu mūziku, kas bija kā pelnīts spēriens pa pēcpusi rokmūzikai, tomēr šī mūzika nebija tik spēcīga, lai veidotu kādu nopietnu sociālu kustību.
Agrāk pārsvarā panki atrada izpausmi savādās drēbēs, savādās frizūrās un publiskā sliktas gaumes izrādīšanā. Ar laiku panku stila prioritātes mainījās un pamazām sāka veidoties tā saucamā "jaunā viļņa pankmūzika" (new wave punkmusic), kas apvienoja sevī pirmā viļņa pankmūzikas elementus ar popmūzikas elementiem. Piemēri tādiem jaunā viļņa pankmūzikas pārstāvjiem ir kas?. Kaut arī viņu mūzika bija ātrāka un neapstrādātāka, kā viņu 1977 gadu "ciltstēviem", tā vēl aizvien balstījās uz standarta piecdesmito gadu rokenrola pamatiem.
Jaunā viļņa grupas viendienītes veidoja Top 40 hītus vienu pēc otra. Tiek uzskatīts, ka pirmais vilnis beidzās līdz ar Sex Pistols basista Sid Vicious nāvi 1979. gada 2. februārī. Pēc šī atgadījuma praktiski izjuka visas sākotnējās pirmā viļņa grupas. Līdz ar to, septiņdesmito gadu beigās mūzikas industrija ar mēdiju palīdzību apglabāja panku stilu.
Tomēr patiesībā viss nebija tik vienkārši. Iedvesmotas ar pirmā viļņa panku patiesumu un spēku, veidojās daudzas grupas visā pasaulē, kuras centās neatkārtot savu priekšgājēju kļūdas. Šis jaunais pankmūzikas atzars tika nodēvēts par "hardcore", lai tas atšķirtos no komerciālākajām, pieņemamākajām "jaunā viļņa" grupām.
HC gāja dažus soļus tālāk par pirmā un jaunā viļņa pankmūziku, veidojot to daudz ātrāku un bieži vien izkāpjot no jebkādas melodijas ierobežojumiem vispār. Dažas no tā laika populārākajām hardcore un proto-hardcore grupām bija Black Flag, Dead Kennedys, Bad Brains (melnādaino grupa, kas pārgāja uz panku stilu no jazz fussion), Middle Class, Avengers and Circle Jerks (ASV); Subhumans, DOA, Neos (Kanāda); Conflict, Crass, Discharge (Lielbritānija); Anti-Cimex, Terveet Kadet, Rattus, Riistetyt (Skandināvija); GISM, Gauze, Lip Cream, The Stalin (Japāna); Wretched, Raw Power, Indigesti (Itālija); Olho, Seco, Inocentes (Brazīlija) un dažas citas no visas pasaules.
Kamēr britu un Skandināvijas pankgrupas sākumā turpināja ar vēl primitīvākām uzvedības manierēm nekā agrākie panki, neaizmirstot ādas jakas un grebenes matos, daudzi ziemeļamerikāņi ignorēja tādas lietas, vienkārši noskujot sev plikas galvas (starp citu, uni-sex stils). Šī atteikšanās no nodevu maksāšanas stilam kļuva par hc būtību un beigās sasniedza loģisku nobeigumu "straight edge" - panku filozofijā, kas sākotnēji izveidojās un tika popularizēta Vašingtonā, līdz to slavas kalnā uznesa Ian McKaye un viņa domubiedri no leģendārās hc grupas Minor Threat.
Straight edge (saīsināti sXe) bija pārdomāta reakcija uz agrāko panku pašiznīcinošo nihilismu. Ian McKaye un Al Barile, divu vadošo pirmā viļņa sXe grupu (Minor Threat un Boston's SS Decontrol), vokālisti nodefinēja sociālās dzīves ideālu, kas aicināja sacelties un atteikties no veco panku pierastās alkohola un narkotiku slavināšanas, tai pašā laikā neieslīgstot puritāniskā konformismā. Jaunie varoņi ātri atrada domubiedrus panku vidū, īpaši Bostonā un sXe kustība dažus gadus vēlāk attīstījās arī Ņujorkā, pateicoties grupai Youth of Today.
Eksistējot ārpus kultūrām, kas nodrošina tīņus ar jau gataviem elkiem, kuriem jālīdzinās gan apģērbu, gan attieksmes ziņā, hardcore veidoja jaunieši jauniešiem. HC stila absolūta atteikšanās no korporatīvas ietekmes, lai kāda tā arī būtu, iemācīja hardcore faniem producēt pašiem savu kultūru, atsakoties no sadarbības ar citām kultūrām, kas neiekļaujas agrāko panku "DIY" (Do It Yourself - dari to pats) filozofijā.
DimaSax
ЛАДА деталь: качественные автозапчасти, которые не подведут каталог запчастей ваз <a href=zapchasti-vaz-01.ru>zapchasti-vaz-01.ru</a> .lada_detal_vlmt
consists of the book itselfBatteriescwr