Kāpēc arvien mazāk jaunieši dejo?
Baiba Klints, 23.11.2007., 08:12Teiciens `'Es nemāku'' ir absurds - nevis nemāku, bet nevēlos, negribu vai esmu pārāk slinks, lai mēģinātu! Ar šo izteicienu jaunieši bieži vien paši sevi ierobežo.
Ir jāmēģina un jādara, jo tieši tā cilvēks pilnveidojas, iegūst pieredzi, draugus, pārliecību un spēju iejusties apkārtējā sabiedrībā.
Kas ir dejošana?
Dejošana ir īpašs veids kā izpaust, parādīt sevi. Ikviens cilvēks prot dejot, nekad neticēšu, ja kāds man apgalvos pretējo. Viss, kas jādara ir jāatbrīvojas, jāiejūtas mūzikā un jāļauj ķermenim pašam kustēties bez liekas domāšanas. Nekā sarežģīta tur nav, ir tikai jāspēj rast sevī pārliecība. Protams, daži to visu apgūst ātrāk, dažiem ir nepieciešams zināms laika periods, taču viss ir iespējams. Ir daudz dažādu deju stilu, katrs izvēlas to, kurā spēj iejusties un kurš tiešām `'paķer'', jo nav jēgas sevi mocīt ar to, kas nepatīk. Uzstāšanās dažādos pasākumos ļauj sevi atraisīt publikai un sniegt priekšnesumu, kas tiešām piesaista. Jo liela daļa cilvēku nemaz neiedziļinās soļos, viņiem interesē tas, kā dejotājs spēj pasniegt sevi un arī deju, un vai viņš spēj noturēt skatītāju visa šova garumā.
Personīgā pieredze
Pati esmu izvēlējusies Hip Hopa deju stilu, nodarbojos ar to jau 7 gadus un esmu nolēmusi to darīt vel vismaz tik pat ilgi, nekad,ne uz mirkli neesmu nožēlojusi, ka aizgāju uz savu pirmo Hip Hopa trenniņu. Sākot dejot biju kautrīga, bija zems pašvērtējums, tagad viss ir mainījies, esmu galvenā trennere „Soul Sisters Dance Studio” un tam, lai izveidotu savu studiju, ir nepieciešamas ambīcijas, kuras esmu ieguvusi pateicoties dejai. Esmu bijusi ārpus Latvijas robežām, lai apgūtu jaunas trennēšanas metodes un spētu iesācēju padarīt par profesionāli. Daudzi uzskata, ka Hip Hops ir deju stils, kurš kopš pirmsākumiem nav mainījies, tās ir muļķības, šis ir viens no stiliem, kas mainās visbiežāk, jaunas tendences paradās ik mirkli.
Fiziskā slodze
Nenoliedzami liels plus ir arī fiziskā slodze, piemēram, sacensībās dejojot jāsāk jau no agra rīta un nereti jāturpina līdz vakaram, kājas par sevi liek just vel pāris dienas pēc tam. Arī trenējoties jāatdod visa enerģija, pie tā ātri pierod, tas, kas sākumā sagādāja grūtības, vēlāk kļūst par iesildīšanos un ļauj vēl vairāk paaugstināt savu dejošanas līmeni, kā arī spēt izturēt vēl lielāku fizisko slodzi. Hip Hopā slodze nav tikai uz kājām,dejojot tiek noslogotas daudzas muskuļu grupas, tā kā uzturēt sevi labā fiziskā formā pietiek pat ar dejošanas treniņiem. Pati trenējos 5 reizes nedēļā, kas iekļauj arī treniņu vadīšanu, jo trenējot citus, cilvēks trenē arī pats sevi. Protams, tas varbūt šķiet daudz, taču īstenībā gribētu lielāko dienas daļu pavadīt treniņu zālē, taču šobrīd jāvelta laiks arī skolai, draugiem un ģimenei.
Izdošanās pamats - pozitīvisms
Trenerim ar savu enerģiju un uzmundrinošām frāzēm nodarbību laikā jāiedvesmo dejotāji, pēc pieredzes varu teikt, tas ir ļoti efektīvs paņēmiens, neapstāties pie pirmā noguruma, bet mēģināt iet tālāk. Dejotājs pozitīvās emocijas izmanto dejā, kustībās kļūst brīvāks ,uzdrīkstas daudz vairāk nekā parasti, tā kā, daudz kas atkarīgs no trenera.
Ieteikums cilvēkiem, kas jau nodarbojas ar dejošanu
Ja kāda no Latvijas deju studijām rīko workshopu (no citas valsts uzaicināta horeogrāfa nodarbības), ir jāatrod zināma naudas summa un jāapmeklē šīs nodarbības. Vieshoreogrāfi sniedz daudz ko jaunu - pieredzi, priekšstatu par deju stilu citā valstī, par to ar kādām metodēm treneris pasniedz šo stilu, kā arī tas ir pārbaudījums sev, vai spēsi tikt galā ar jaunajām kustībām.
Kā sākt dejot?
Vislabākais sākums ir saņemties, atnākt un pamēģināt. Cilvēks jutīs to lielo ieguvumu, ko sniedz dejošana, bet ja nejutīs, tātad dejošana nav domāta viņam, bet noteikti ir cits sporta veids, kurš ir domāts tieši tev!Pamēģini!
KitchenAidrzd
new texts were rewrittenFurrionbvo
Интерактивные решения для оснащения мультимедийным оборудованием оснащение мультимедийным оборудованием <a href=osnashcheniye-multimediynym-oborudovaniyem1.ru>osnashcheniye-multimediynym-oborudovaniyem1.ru</a> .osnashcheniye_multimediynym_oborudovaniyem_nwKa