Kā mēs Orfej 201 kombis (Орфей - 201) atjaunojām
Jānis Altmanis (artemijs), 15.12.2009., 09:35Sen atpakaļ nonāca manās rokās 1984. gadā ražots ģitāras kombis Orfej - 201, tad nu nolēmām, ka ir pienācis laiks šim zvēram atdzimt!
Kad kombi saņēmu, protams, nekāds smukais skats jau nebij.
Attiecīgais stāvoklis:
- nodedzis pastiprinātājs, veci kondensatori, vecā tipa elektrības rozete
- trūkst viens 12 collu 12 omu skaļrunis, otrs nodedzis
- trūkst dzelzs stūrīši
- attiecīgais dermantīns nokrāsots melnā krāsā
- priekšpusē izurbti caurumi - nav īsti ne jausmas kāpēc
- trūkst pastiptrinātāja aizsargājošā aizmugurējā daļa
- apdauzīti kombja apašējie stūri, pamatne bojāta
- pastiprinātāja ievietošanas vieta pārveidota.
- nav zināms pie cik īpašniekiem kombis bijis un kur vispār bijis, bet laika gaitā ir veikti kombim visādi pārveiodojumi - mūsu ideja bija saglabāt kombi pēc iespējas tuvu oriģinālam.
Darbs pietiekoši daudz, bet saskatījām potenciālu šajā aparātā.
Kā tad viss notika.
- tehniķis sataisīja pastiprinātāju
- Latgalītē iegādājos jaunus kondensatorus, elektrības rozeti (liksim jaunā tipa), jaunā tipa džekus (iepriekšējie bija adatiņu vecie)
- pasūtiju Thomann.de no Vācijas jaunus metāla stūrīšus, gumijas apakšīņas
- iegādājām 88.līmi, dermantīnu, skrūves, melno krāsu, speciālu līmi no kuras sajaucot ar skaidām "audzējām" kombim jaunus stūrīšus, paralonu
- nodegušo skaļruni aizvedām pārtīt jaunu tinumu + sameklējām tieši tādu pašu vecā papīra tipa skaļruni + aizvedām to arī pārtīt
Sākām ar to, ka izvācām visu no kombja ārā, plēsām nost dermantīnu, noslīpējām visu, "audzējām" klāt jaunus stūrīšus, aizšpakletējām ciet izurbtos caurumus un citas plaisas.
Pēc aizšpaktelēšanas un slīpēšanas līmējām virsū jauno dermantīnu, kamēr tas žuva lodējām pastiprinātājam jaunos džekus, nolēmām vienu arī atstāt veco oriģinālo ieeju, tā teikt, lai paliek kaut kas no oriģinālā arī. Kā arī pārveidojām vietu, kur likt iekšā pastiprinātāju.
Palaimējās, ka tikām pie ļoti labas kvalitātes dermantīna, kuru varēja pielāgot, kas lieti noderēja priekšējai daļai, kur skaļruņi atrodas. Ietiekums dermantīnu līmēt saulainā dienā, jo dermantīns siltumā paliek elestīgāks + ar 88.līmi tas uz mirkli paliek kā gumija un var ērti pielāgot.
Paveiktie darbi - korpuss salabots, nostabilizēts, sašpaktelēts, dermantīns uzlikts, paralons pielīmēts.
Ķērāmies klāt skaļruņu restīšu krāsošanai, ievietošanai, priekšējā korpusa ievietošanai, kas izvērtās nedaudz ķēpīga, jo gar priekšējo korpusu ir tādas baltas plastmasas, kas kombim kopēju skatu uzlabo, bet ievietot tās bija problemātiski, īsti smuki arī nesanāk, bet nu pēc kārtīgas noņemšanās viss bija vietā.
Pluss mīnuss jau apskatāms kāds ok rezultāts, pielikām gumijas apakšiņas, lai korpusu un dermantīnu apakšā nebojā, jaunie džeki nomainīti, metāla stūrīšus nācās pārveidot ar fleksi, jo kombim tas izmērs tāds specifisks. Custome made stūrīši sanāca khe.
Vislielākās problēmas tagad radīja pastiprinātāja ievietošana, jo iepriekšējie īpašnieki bija pastiprinātāja ievietošanas mehānismu pārtaisījuši - tur tādas kā sliedes uztaisītas, lai pastiprinātāju viegli varētu ievietot iekšā, bet tagad tas viss tur bija saliekts, pārveidots. Vēl nebija īsti skaidra ideja par pastiprinātāja aizmugures sataisīšanu - kā un ko tur likt.
Lodējām pastiprinātājam jaunus kondensatorus, pārveidojām vietu, kur pielikt elektrības štekeri un drošinātāju, pārveidojām malas, lai pastiprinātāju var viegli ielikt iekšā kastē.
Turpinājums sekos...
online unsecured personal loans
Your writing style is just amazing!best quick personal loans online
вывод из запоя бесплатно [url=www.advance2.ukrbb.net/viewtopic.php?f=2&t=778]вывод из запоя бесплатно[/url] .vivod iz zapoya krasnodar_dukn