Padomjzemes mitoloģija. Sociālistiskais reālisms. Grafikas ekspozīcija
Nataļja Sujunšalijeva, 21.04.2008., 11:43Svētdien, 2008.gada 27.aprīlī, plkst. 15:00 interesentiem būs iespēja piedalīties Svētdienas sarunā muzejā par padomju laika grafiku (izstādes Padomjzemes mitoloģija kontekstā).
Sarunu ekspozīcijā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles Arsenāls Radošajā darbnīcā (II stāvs, Torņa iela 1, Vecrīga) vadīs izstādes kuratore Valda Knāviņa. Esat laipni gaidīti!
Lai skatītājs gūtu pilnīgāku priekšstatu par padomju okupācijas laika mākslas krasāko izpausmi – tā saucamo sociālistiskā reālisma daiļrades metodi – vērienīgās glezniecības un tēlniecības izstādes Padomjzemes mitoloģija kontekstā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Radošajā darbnīcā iekārtota 20.gadsimta 40. – 60.gadu grafikas ekspozīcija. Izstādē iekļauti tam laikam raksturīgi darbi – vadoņu, revolucionāru, militāru darbinieku, sociālistiskā darba varoņu portreti, sociālistiskās dzīves jauncelsme, „pareizu” literāru darbu ilustrācijas. Līdzīgi citiem mākslas veidiem arī grafikai tika izvirzītas noteiktas, stingras prasības: mākslai jābūt nacionālai pēc formas un sociālistiskai pēc rakstura, tas ir, sižetam jābūt traktētam nacionālās tradīcijās uz sociālistisko ideju bāzes. Izstādes mērķis ir parādīt, kā šīs idejas realizējās tā laika dažādu tautību, vecuma, uzskatu mākslinieku – atšķirīgu mākslas skolu pārstāvju – zīmējumos, litogrāfijās, linogriezumos, ofortos.
LNMM izglītības programmas Svētdienas sarunas muzejā ietvaros piedāvājam Jums izstādes Padomjzemes mitoloģija grafikas ekspozīcijas kuratores Valdas Knāviņas stāstu par padomju laika ideālu un dzīves atspoguļojumu grafikas darbos. Kopā pētīsim, kas kopīgs un atšķirīgs ir uzdevumu risinājumā dažādos mākslas veidos un tehnikās, kādām tēmām savulaik bija pievērsušies pazīstami un mazāk zināmi grafiķi, uzburot mītu par Padomju Latvijas mākslu.
Uz Sarunu aicināti visi interesenti! Mēs gaidām Jūs! Būsim priecīgi atkal Jūs redzēt mūsu muzejā!
Carpetuyf
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.JohnSax
clockchok.ru <a href=progorod76.ru/elektronnyye-prokhodnyye-Blokpost>progorod76.ru/elektronnyye-prokhodnyye-Blokpost</a> .ff24e7b/comments_xuoa