„Daba un cilvēks Sārnatē: akmens laikmets Rietumkurzemē”
Līga Mūrniece, 17.10.2008., 12:52No 16. oktobra līdz 7. decembrim Latvijas Dabas muzeja (LDM) 1. stāva izstāžu zālē būs aplūkojama izstāde „Daba un cilvēks Sārnatē: akmens laikmets Rietumkurzemē”.
Sārnate ir visplašāk izpētītā neolīta apmetne Rietumkurzemē, kas dod priekšstatu par cilvēku dzīves apstākļiem pirms 5500 – 4500 gadiem un par tā laika vides apstākļiem – klimatu, ainavām, augu un dzīvnieku pasauli.
Izstādē varēs ieraudzīt akmens laikmeta priekšmetus, kurus var pielīdzināt mākslas priekšmetiem, jo apstrādes tehnika, individuālās pazīmes, izsmalcinātā forma liecina, ka katrs darinājums bijis unikāls.
Sārnatē ir gūti arī vairāki unikāli atklājumi. Sārnates apmetnes teritorijā atrastas dažādas koka figūriņas, to vidū unikāla koka stumbrā veidota 1,68 m augsta skulptūra, ko daži zinātnieki uzskata par senāko zināmo elku Latvijas teritorijā. Vieta, kur tā stāvēja, iespējams, ir senākā kulta vieta Latvijas teritorijā. Sārnatē bijusi pirmā dzintara apstrādes darbnīca Latvijas teritorijā. Rotas šajā laikā izgatavoja gan savām vajadzībām, gan maiņai. Tās bija dažādas formas pogas, krelles un piekariņi, tāpat no dzintara tika veidotas figūriņas, kas bija saistītas ar cilvēku mītiskajiem priekšstatiem.
Izstāde “Daba un cilvēks Sārnatē: akmens laikmets Rietumkurzemē” ir jau trešajā izstāde Latvijas Dabas muzejā, kurā apvienotas Latvijas dabas un sociālās vēstures tēmas. Izstāde tapusi sadarbībā ar LU Latvijas Vēstures institūta arheologu Valdi Bērziņu, kurš kopš 1990. gadu vidus strādā ar Sārnates apmetnes materiāliem. Izstādē izmantoti priekšmeti no Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja krājuma. Izsakām lielu pateicību mūsu sadarbības partneriem!
Izstāde Sārnate ir viena no Latvijas Dabas muzeja organizētajām pasākumu cikla aktivitātēm Starptautiskā Planētas Zeme gada ietvaros.
internet_v_ofis_ljSn
Как быстро подключить интернет в офисе: простой процесс и гибкие условия интернет в офис москва <a href=internet-v-ofis1.ru>internet-v-ofis1.ru</a> .internet_v_ofis_kiPn
monuments related to deepWirelesslaz