Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas apakšnozares studentu izstāde "Sākums"

Artūrs Arnis, 03.09.2015., 08:50

No 8. līdz 30. septembrim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā būs aplūkojama Scenogrāfijas apakšnozares studentu darbu izstāde "Sākums", kas ieguvusi prestižu apbalvojumu – zelta medaļu Prāgas Performances dizaina un telpas kvadriennālē.

Izstāde "Sākums"Ikviens interesents laipni gaidīts izstādes atklāšanā, kas notiks 7. septembrī plkst. 18.00.

LMA studentu izstāde "Sākums" Prāgas Performances dizaina un telpas kvadriennālē saņēmusi zelta medaļu nominācijā "Daudzsološākais studentu talants". Žūrija savu izvēli argumentēja, uzsverot vairākas ekspozīcijas kvalitātes – sniedz priekšstatu par studentu izaugsmi mācību procesā, darbi ir vizuāli pārliecinoši, skaidri un veido koptēlu, kas pārsteidz ar vizuālās domāšanas disciplīnu un skaidrību. Scenogrāfijas apakšnozares studējošo dalības Prāgas Performances dizaina un telpas kvadriennālē vēsturē šīgada apbalvojums ir jau trešais.

Izstādes kurators ir LMA emeritētais profesors, scenogrāfs Andris Freibergs. Prāgas Performances dizaina un telpas kvadriennālē viņam piešķirta Scenogrāfijas skolotāja balva par vairāku scenogrāfu paaudžu iedvesmošanu daudzu gadu garumā. Izstādes iekārtojuma autore – scenogrāfe, LMA pasniedzēja Monika Pormale. Scenogrāfijas apakšnozares pedagogi – asociētais profesors Mārtiņš Kalseris un docents Viktors Jansons.

Andris Freibergs par savu studentu izstādi un tajā aplūkojamajiem darbiem stāsta: "Scenogrāfu mācību sākuma programma ir orientēta uz domāšanu skatuves telpā un, lai arī scenogrāfijas mācības 1. kursā tiek dēvētas par mazajiem uzdevumiem, tās tomēr ir ilgtermiņa investīcijas studentu radošajā domāšanā. Vadoties pēc pārliecības, ka "nabadzībā" izdomas ceļš ir platāks un garāks, tiek gaidīti ideju piedāvājumi, kuru īstenošanai nevajag lielus līdzekļus. Kā radīt vizuālu ideju par jūras klātbūtni, kā panākt lidojuma sajūtu, kā būvēt kāpnes uz debesīm, kāds ir Džuljetas balkons vai Hamleta krēsls? Šie vingrinājumi palīdz studentiem saprast teātra valodu un rada nepieciešamību no jauna izgudrot velosipēdu. Tie pilnībā apstiprina pieņēmumu, ka teātrī ir iespējams viss! Galu galā rodas brīvības sajūta, jo mazie uzdevumi ir kā vārdi, burti, teikumi, par kuriem tālākajā darbā vairs nav jādomā. Tātad visu uzmanību iespējams koncentrēt lielajam stāstam, ko saucam par scenogrāfiju."

Izstādē ar darbiem piedalās: Anna Ansone, Rūdolfs Baltiņš, Māra Broka, Reinis Dzudzilo, Liene Pavlovska, Evija Pintāne, Dace Pudāne, Līva Puļķe, Einārs Timma un Gerda Šadurska.

Izstādi atbalsta Latvijas Mākslas akadēmija un Latvijas Jaunā teātra institūts.

Darba laiks: Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00–18.00; Ceturtdien: 11.00–19.00; Pārtraukums: 14.30–15.00; Svētdien, pirmdien: slēgts.

Ieeja izstādē – bezmaksas.

Izstādes norises vieta: Latvijas Mākslas akadēmijas aula, Kalpaka bulvāris 13, Rīga.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.





atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Стоимость восстановления с сегментом «ИСКАНДЕР»

RusselFoelt

Ola, quería saber o seu prezo.

TedSax

Hallo, ek wou jou prys ken.

NoahSax


ienāktreģistrēties