NU tad, sāksim ar pašiem pirmsākumiem, proti, ar pankroku :)

21.06.2007 09:47:41 aizsāka lieliskais kārlis
6 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
lieliskais kārlis, 21.06.2007. 09:48:25
Komentāra reitings: 1.701

Punk-rock, latviski pankroks, bija viens no pirmajiem anti-pop (anti nozīmē pret, un pop šajā gadījumā nozīmē pops jeb populāra mūzika. Tātad, šis mūzikas stils ir vērsts pret populāro mūziku) vērstajiem mūzikas žanriem, kurš radās 70-to gadu vidū. Ievadīja protopanka ( protopanks, ir tāds kā prototips vispārējā nozīmē panka mūzikai. Tieši tādēļ mūsdienās arī notiek strīdi par to, ka vecie pankrokeri nav ņemti vērā un mūsdienu punk – rock krasi atšķiras no tā laika pankroka, kad tas aizsākās) paveidu 60-tos gados.
Pankroks attīstījās laika posmā no 1974. līdz 1976. gadam ASV, Lielbritānijā un Austrālijā, kur tādas grupas kā Sex Pistols un Reamones veidoja jaunu muzikālu kustību.
Pankroka grupas, izvairoties no 70-to gadu mainstrīma ( mūzikas plūsma, kurai visi seko. Parasti grupas, kuras seko pēc visiem paraugiem apzīmē ar terminu pop( populārā mūzika), piemēram, mūsdienas pastāv jēdziens pop-punk utt.), savas dziesmas radīja īsas, smagas un ātras, ar vieglu instrumentāciju un politiski vai nihilistiski noskaņotu liriku. Pankroka stils saistās ar panku subkultūras izteiksmi ar jaunības trakumu, nenoteiktu, nekārtīgu ģērbšanās stilu, frizūrām, kuras ir iegājušas vēsturē un pastāv vēl šodien (t.i. tiek izskūti deniņi un pa vidu jeb saucamajā galvvidū tie atstāti mati un sacelti uz augšu, kas veido tā saucamo grebeni (attēlā) un šī ir viena no būtiskākajām pazīmēm kā pankus atšķīra no pārējām cilvēku masām un tas pats notiek arī mūsdienās) dažādām pret anti-autoritāri vērstām idejām un „DIY” (angliski – do it your self, latviski – „dari to pats”) attieksmi.
Mūsdienu šī stila grupas ir grūti nosaukt, jo kā jau teicu, notiek asi strīdi par to vai mūsdienu pankroka grupas var uzskatīt par punk-rock stilu vai nevar, jo nav ievērotas vecās pankroka paražas.

n, 21.06.2007. 09:58:47
Komentāra reitings: -2.12

Еб*** тебя в рот !

Nevis Reamones, bet Ramones !!!!!!!!!!!!

ta izmainot 1 burtu, gluži vai mainās pati grupa , kas tiek domāta šajā kontekstā.

lieliskais kārlis, 21.06.2007. 10:01:51
Komentāra reitings: -1.133

aaa
mja, par to es ar vienu sadirsos kkādā forumā un pats aplauzos. biju aizmirsis, ka arī šeit man bija kļūda

jānis, 21.06.2007. 10:03:07
Komentāra reitings: 1.053

Kas ir pirmsākumi? Pirms punk rock bija rockabilly, rokenrols, blūzs, jazs u.t.t. citi mūzikas stili un tie ir tikai daži no 50'to gadu mūzikas ieskata.

lieliskais kārlis, 21.06.2007. 10:04:57
Komentāra reitings: 1.909

artēmij, to es visu saprotu. tik pat labi varam sākt runāt par klasisko mūziku un vēl agrāk, jo no tā visa ir radies to, ko mēs tgd klausamies. man protams ir arī roka jēdziens -

Roka saknes meklējamas 50-to gadu vidū un radies no jēdzieniem rock ‘n’ roll un rockabilly.
60-to gadu beigās, rokam sajaucoties ar diviem atšķirīgiem mūzikas stiliem- tautas mūziku un džezu, izveidojās divi jauni rokmūzikas virzieni- džezroks un folkroks. Tā kā folkroks cēlies no Britu folkroka par to sīkāk neskaidrošu, jo tas neietilpst manā tematā. Folkroka skaņa konspektējama ar blīvām vokālām harmonijām un relatīva „clean” (efekts, kas brīvs no sagrozījuma)) tuvojas pie elektriskiem instrumentiem, ko konspektēja Byrds ģitārista Rodžera Makguinna džanglijā jeb nesakarīga nemuzikālu objektu metāliskā skanējumā tiem sasaistoties.
70-tos gados roks ietekmējās no soula, fanka un latīņamerikāņu mūzikas. Šajos gados, rokam attīstoties, radās papildžanri, tādi kā softroks, blūza roks, hevijmetāls jeb smagais metāls(latviski), progresīvais roks un pankroks.
80-tos gados pievienojās hardroks un alternatīvais roks, bet 90-tos gados rokmūzikas sevi papildināja vēl ar grunge, britpop un Indie roku.
Roks ir populārās mūzikas žanrs, kuru pavada ģitāra (nereti kopā ar ritma ģitāru) un bungām. Daudzos rokmūzikas stilos mūziku pavada arī taustiņinstrumenti – sintizatori vai pat klavieres. Roka mūzikai parasti ir spēcīgs pavadošais ritms.
Kādreiz rokmūziķi tieši ģērbšanās stilā bija iezīmīgi ar to, ka staigāja ādas drēbēs, armijas apavos vai kedās un nereti ar lakatiem ap galvu, bet mūsdienās tas vairs nav tik izteikti un paši mūziķi vairs nav tādi kādi bija tā laika populārie izpildītāji. Protams, cilvēki, kuri arī dzīvoja tajā laikā staigā vēl joprojām šādā apģērbā un varbūt arī kāds jaunietis, kurš seko visām vecajām rokmūzikas iezīmēm, bet pārsvarā tieši rokmūzikai šī ģērbšanās nav vairs tik būtiska. Bet ir cilvēku grupas, kuras kolektīvā ziņā piekopj šādu ģērbšanās stilu un sarunvalodā viņus sauc par rokeriem. Tie ir cilvēki, kuri braukā apkārt ar motocikliem un klausās roku. Kādu? Tam nav nozīmes, jo jebkurš no rokmūzikas stiliem ir rokmūzika.

rxx, 21.06.2007. 11:23:27
Komentāra reitings: 0.084

Vispār šis te labāk iederētos rakstu sadaļā, tad tam būtu arī lielāka vērtība... Ko saki, artemij?


Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Hello Please Refund me my money i am not happy at all. Thanks

Eileen

Dear Sir, I am interested in your services please send me more details. Thanks

Forest

manuscripts held onto

Candyicn


ienāktreģistrēties