Aizvadīts mēneša zīmīgākais modes pasākums
Koko, 18.11.2010., 21:03Rīgas modes nedēļa jeb Riga Fashion Week (RFW) apmeklētājus priecēja jau 13.reizi. Tomēr nelaimīgā skaitļa zvaigznājā notikušais pasākums vainagojās ar skandālu. Populārai modes žurnālistei, blogerei Agnesei Kleinai liedza vērot modes šovu.
Modes pasākumā ar devīzi "Mode ikvienam" 4 dienu laikā savas kolekcijas demonstrēja 18 mākslinieki no Baltijas valstīm, Somijas, Dānijas, Ukrainas un Krievijas. Paralēli dizaineru skatēm notika arī vairāki "Nordic look" pasākumi (darbnīcas, kā arī speciālo viesu modes skates). Darbojās arī Riga Fashion Festival, kura kulminācija bija Fashion night out, kurā gluži kā pasaules modes mekās varēja iepirkties līdz vēlam vakaram. Tomēr jāpiebilst, ka īstām fashionistām šis nebija viegls laiks,-citviet atklāja arī Latvijas dizaina mēnesi, tā ka teleportēšanās spējas reizēm ļoti noderētu.
RFW atklāšana notika lidostā "Rīga", kas simboliski saskan ar pasākuma devīzi, modes kosmopolītismu, gan ideju par Rīgas popularizēšanu ārpus Latvijas. Tomēr nav zināms, cik lielu diskomfortu radīja pēc ilgajām lidojuma stundām nogurušajiem cilvēkiem negaidītā modes skate. Lidostā!
Pārējās skates notika Radisson Blu Hotel Latvija, tieši tur bija vislielākā fotogrāfu, slavenību, liekulīgu smaidu, kažokādu, spīduma, augstpapēžu kurpju koncentrācija uz vienu kvadrātmetru Rīgā. Tieši par pēdējiem modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs reiz teicis- jo augstāki papēži, jo zemāks intelekts. Par viesu intelektuālajām spējām nevar spriest, tomēr pieminēšanas vērts ir skandāls RFW, kā dēļ intrigas modes pasaulē kļuva par diskusiju objektu medijos.
Pirmoreiz zināmākai Latvijas modes blogerei Agnesei Kleinai tika atteikts akreditācijā. Žurnāliste prātoja, ka visticamāk tādēļ, ka savā blogā viņa deva mājienu, ka pasākuma afišas vizualitāte ir bēdīga, to apstiprināja arī vairāki datorgrafiķi. Vēlāk RFW galva Elena Strahova apelēs pie pasaules prakses gadījumiem, ka akreditācijas nesniegšana ir normāla parādība. Lai nu kā, bet Kleina bija ieradusies uz RFW kā modes mākslinieces īpašā viešņa. Neskatoties uz unikālo statusu, apsargi lūdza žurnālisti pamest telpu, šantažējot ar iespēju, ka šovs vispār nesāksies.
Kad skandāls no tvitosfēras lēnām sāka ieplūst medijos, RFW pārstāvji steidza izplatīt ziņojumus par radušos situāciju: ".. nevajadzētu jaukt divus dažādus jēdzienus: vārda brīvība un visatļautība, par ko daži citreiz piemirst. Brīvība, ar visu to, ka tā ir brīvība, neatceļ ētikas normu ievērošanu, it sevišķi, ja runa iet par ētikas normām žurnālistikā. Un ja kāds, šo robežu pārkāpj, tad lai šīs žurnālists nebrīnās, saņemot atteikumu akreditācijā."
Vēlāk E. Strahova apsūdzēja Kleinu neprofesionalitātē, proti, viņas blogā par RFW jau gada sākumā bija nevēlami ieraksti. Tādējādi, RFW organizatori cītīgi seko visai publicitātei. Šogad tā bija negatīva. Bet, kā zināms, jebkura publicitāte ir publicitāte, un nākamgad notikušais skandāls visticamāk uzvirmos gaisā. Kaut vai tādēļ, lai salīdzinātu organizatoru attieksmi pret nevēlamām personām.
Pasākuma foto no RFW mājaslapas (augšējā stūrī pie izvēlnes "new shows").
Marcuslit
ebuca.ccHilton
Ojwdjiowkdeofjeij ifsfhoewdfeifhweui hieojkaskdfwjfghewejif eiwhfufdawdijwehfuihewguih jeifjeweijeruigherug hc.lvJeffreycaf